Welcome to Avis

Pronájem aut na Středním východě

Cestování automobilem je nejlepší způsob, jak poznat Střední východ. Pro neohroženého cestovatele je cesta po Středním východě v roli řidiče vždy zajímavým zážitkem. Navštivte Jordánsko. Z Ammánu jeďte do starověké Petry, odtamtud do Vádí Rúm, domova polokočovných beduínů, a pokračujte v jízdě k nejnižšímu bodu na pevnině, Mrtvému moři.

V Ománu s kvalitní silniční sítí můžete strávit několik úžasných dní prohlídkou hor, pouští a jeskynních komplexů v okolí města Maskatu. Cesta podél pobřeží do hlavního města vede kolem starobylého města, které kdysi navštívil Marco Polo.

Poznejte Spojené arabské emiráty

Pokračujte v toulkách po vádí návštěvou Spojených arabských emirátů. Uhánějte po skvěle udržovaných dálnicích, navštivte opulentní mešity a seznamte se s bohatým dědictvím Šardže. Projděte si trhy pod širým nebem a hluboko v poušti navštivte skrytá stanová sídla a hotely Dubaje i sousedního Abú Dhabí. Dopřejte si čas na jízdu na velbloudech, sokolnické závody a jízdu džípem na prosluněných dunách mimo hlavních cest. Poušť Liwa v Abú Dhabí je jednou z nejrozsáhlejších spojitých písečných pouští na světě. 

Navštivte Izrael

Izrael je země, kterou snadno procestujete autem. Od Tel Avivu na severu k Ejlatu na jihu ji projedete za pouhé 3,5 hodiny. Rozhodně si nenechte ujít Herodův palác, řadu pozoruhodností v blízkosti hlavního města, a nezapomeňte si zajet ani na sever do Betléma nebo na východ do historického Jeruzaléma.

Kde se setkáme, abyste se mohli vydat na cestu?

Rezervovat